Fiarap bank – Banka, ktorá neexistuje ponúka svoje produkty aj Slovákom!

Na Slovensku začala propagovať svoje finančné služby banka, ktorá v skutočnosti neexistuje. Svoje pôžičky a úvery ponúka širokej škále klientov. Ammado odhalilo falošnú banku a prináša vám exkluzívny článok odkrývajúci bankový podvod.

Fiarap bank – Podvod

Keď hľadáte na internetovom vyhľadávači finančné produkty, tak môžete natrafiť na sponzorovanú stránku www.fiarapbank.com, ktorá vďaka inzercii zastáva popredné priečky. Reklamný odkaz propagujúci falošnú banku s názvom „Spoľahlivé financovanie“ láka Slovenských spotrebiteľov na kliknutie.

ZOBRAZENIE VÝSLEDKOV VYHĽADÁVANIA PROSTREDNÍCTVOM PC

ZOBRAZENIE VÝSLEDKOV VYHĽADÁVANIA PROSTREDNÍCTVOM TABLETU A MOBILU

Fiarap bank - scam

Varovný systém proti finančným podvodom, ktorý Ammado spustilo v rubrike PODVODNÍCI prináša ďalšie odhalenie ešte čerstvého útoku podvodníkov a my tak môžeme spotrebiteľa varovať skôr ako príde o svoje peniaze.

Podvod za podvodom

24.08.2018 sme zverejnili ako prvý článok o podvodnej pôžičke, ktorá začala masívne útočiť na slovenských spotrebiteľov prostredníctvom stránky www.patoi1994.wixsite.com/posickovo . (Mimochodom, podvodná pôžička propaguje svoje produkty dodnes a nikto iný okrem nás spotrebiteľov nevaroval. Článok si môžete prečítať TU).

Podvodníci sa zdokonaľujú

Fiarap bank ide na spotrebiteľov oveľa sofistikovanejšie ako jej predchodcovia. Stránka je písaná vo francúzštine a nie je umelo prekladaná tak ako to bolo zvykom doteraz. Každý klient si ju môže preložiť sám, čím sa podvodníci zbavili zlého dojmu zo zle preložených textov. Nedôveryhodným ukazovateľom o tom, že sa jedná zjavne o podvod bola  okrem nekvalitného prekladu aj samotná adresa stránky.  Podvodníci používali tzv. free servery, čo  malo za následok komplikovaný a nedôveryhodný odkaz ako napríklad www.nieco.wixsite.com/nieco (kde wixsite vystupuje ako free server). Podvodníci z Fiarap bank však investovali aj do vlastnej domény a to dokonca s bezpečnostným  SSL šifrovaním a na stránku umiestnili aj klientske centrum pre vymyslený vstup klienta do systému. Stránka tak môže na prvý pohľad vzbudzovať skutočne dojem, že sa jedná o zahraničnú banku.

Druhý dojem je však jasný

Žiadna banka s názvom Fiarap bank neexistuje a nikdy neexistovala (zoznam francúzskych finančných inštitúcii pod dohľadom národnej banky). Nemá žiadnu bankovú licenciu a to ani vo Francúzku, v Európe a ani na iných kontinentoch. Fiarap bank sa v prvom rade sústredí na pôžičkové produkty a ostatné produkty ignoruje, čo je ďalším indikátorom toho, že nejde o žiadnu banku. Aj napriek tomu, že sa snaží pôsobiť ako seriózna, používa amatérske texty a obrázky, ktoré radi často používajú práve podvodníci. Napríklad na webe falošnej stránky je uverejnený obrázkový zoznam TOP klientov banky. Toto zo zákona nie je možné, nakoľko by takáto banka porušila bankové tajomstvo. Zverejnenie fotky klientov je absurdné a jediným poslaním týchto falošných fotografii je zmiasť spotrebiteľa a vzbudiť v ňom dôveru. Ak fotky údajných klientov skontrolujete cez Google tak prídete na to, že fotky využívajú tisíce stránok ako grafický prínos pre web. Ďalším indikátorom podvodu sú aj logá spoločností VISA, MASTERCARD, AMARICAN EXPRESS, AMEX, ktoré falošná banka zneužíva.

Čo falošná banka ponúka svojím klientom?

Vyberte si Fiarap Bank

Aby sme zlepšili kvalitu života všetkých, Fiarap Bank je dcérskou spoločnosťou jednej z najsilnejších bankových skupín v Európe a na celom svete s kapitálom 510 miliónov eur. Naša platforma sleduje stratégiu prítomnosti tam, kde je rast spájajúci zákazníkov s príležitosťami, ktoré vytvárajú a pomáhajú podnikom rásť, ekonomike prosperovať. A nakoniec pracujeme pre blaho všetkých. Vaša finančná pohoda je našou najvyššou prioritou.

www.fiarapbank.com - Arnaque

Čo vám hrozí od falošnej banky?

Útok tejto podvodnej stránky má jediný cieľ a tým je dostať sa k vašim osobným údajom. Tie následne môžu podvodníci zneužiť na rôzne účely. Jedným z najčastejších účelov je vytiahnutie peňazí z klienta na tzv. poplatok za pôžičku, ktorý sa šplhá až do výšky niekoľko stovák a postupom času aj tisíc EUR.

Čo robiť ak vás podviedli?

Ihneď kontaktujte políciu a podajte trestné oznámenie. Aj keď sa zjavne jedná o podvodný útok zo zahraničia, SLOVENSKÁ POLÍCIA dokáže spolupracovať so zahraničnými kolegami a podvodníkov zadržať. Rovnako sa môžete obrátiť na Ammado a to prostredníctvom formuláru uverejneného v rubrike PODVODNÍCI.

 

Šírenie je dovolené len s uvedením zdroja.

Zoberte si pôžičku od finančného portálu Ammado. Sme seriózny a spoľahlivý partner už 5 rokov.
 

Podvod - pôžičky

Finančný magazín

Na Slovensku sa konečne rozdávajú študentom pôžičky zadarmo

Ak dokážete splniť jednoduchú podmienku, môžete si všetky peniaze z pôžičky ponechať. Na Slovensku sa začali rozdávať bezúročné pôžičky s možnosťou, že ich nemusíte vôbec splatiť. Systém požičiavania funguje tak, že kto skôr príde, ten skôr mele. Na Slovensku sa spustili študentské pôžičky. Ide o...
Celý článok

Čitateľ Zem & Vek sa hanbil za svoj časopis

Bolo to v sobotu 29.06.2019 na ceste rýchlikom do Banskej Bystrice okolo 10:30 keď som si všimol oproti sediaceho pána s plešinou, ktorý v ruke zvieral časopis Zem & Vek. Mohol mať tak 38 až 40 rokov a na sebe mal tepláky a biele tričko. Jeho reč tela napovedala, že nie je moc vyrovnaný a...
Celý článok

Ako zaplatíte splátku za pôžičku keď ste na dovolenke v zahraničí

Plánujete dovolenku v zahraničí ale bojíte sa toho, že nebudete môcť naplniť vlastné finančné záväzky? Potrebujete zaplatiť splátky za pôžičky a iné poplatky? Prezradíme vám, ako na to. V prípade, že plánujete dovolenku v zahraničí a ste vlastníkom bankového účtu s aktívnym internetbankingom, tak...
Celý článok

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Regionálne pôžičky - magazín

Pôžičky Horná Potôň

Pôžička Ammado je dostupná aj v obci Horná Potôň. Možnosti schválenia pôžičky sú online a obyvatelia Hornej Potôni nemusia chodiť zbytočne na pobočky. Rovnako Ammado ponúka aj možnosť PZP online poistenie pre všetkých obyvateľov tejto obce ako aj možnosť získať produkt výhodná hypotéka.   V...
+

Pôžičky Horná Poruba

Pôžička Ammado je dostupná aj v obci Horná Poruba. Možnosti schválenia pôžičky sú online a obyvatelia Hornej Poruby nemusia chodiť zbytočne na pobočky. Rovnako Ammado ponúka aj možnosť PZP online poistenie pre všetkých obyvateľov tejto obce ako aj možnosť získať produkt výhodná hypotéka.   V...
+