Fair Credit na Slovensku prišiel o licenciou

Nebanková spoločnosť  Fair Credit Slovakia, ktorá vlastnila licenciu Národnej banky Slovenska od  6. novembra 2015 už nieje poskytovateľom spotrebiteľských úverov. Spoločnosť ukončila poskytovanie pôžičiek už skôr kedže novelizáciou zákona o spotrebiteľských úveroch sa jej dosť zkomplikovala podnikateľská stratégia. K odovzdaniu licencie však došlo len prednedávnom a to na výzvu NBS. Spoločnosť licenciou odovzdala dňa 18.12.2018.

Fair Credit

Pripomeňme si len, že spoločnosť na Slovensku ponúkala finančný produkt s názvom "Fajn pôžička" a to od 200 do 900 EUR a neskôr až do 2000 EUR. Adresa sídla spoločnosti je:

  •   Fair Credit Slovakia, SE, Mlynské nivy 48, 821 09 Bratislava

Víziou spoločnosti bola férovosť ku klientovi a transparentnosť. Podnikateľské plány im však skrížil nový zákon, ktorý umožnil zasadiť pevný strop úrokom, čo znemožnilo ďalšie podnikanie spoločnosti na Slovensku. Fair Credit nieje jedinou nebankovou spoločnosťou, ktorá ukončila svoje pôsobenie na Slovenskom trhu z tohoto dôvodu.

Fair Credit funguje v ČR ďalej

V susednej Českej republike kde Fair Credit pôvodne aj vznikol sa nič nemení. Finančná spoločnosť poskytuje pôžičky ďalej pod označením Fajn půjčka.

Rozhodnutie o odovzdaní licencie nájdete na stránkach NBS.