Fair Credit na Slovensku prišiel o licenciou

Nebanková spoločnosť  Fair Credit Slovakia, ktorá vlastnila licenciu Národnej banky Slovenska od  6. novembra 2015 už nieje poskytovateľom spotrebiteľských úverov. Spoločnosť ukončila poskytovanie pôžičiek už skôr kedže novelizáciou zákona o spotrebiteľských úveroch sa jej dosť zkomplikovala podnikateľská stratégia. K odovzdaniu licencie však došlo len prednedávnom a to na výzvu NBS. Spoločnosť licenciou odovzdala dňa 18.12.2018.

Fair Credit

Pripomeňme si len, že spoločnosť na Slovensku ponúkala finančný produkt s názvom "Fajn pôžička" a to od 200 do 900 EUR a neskôr až do 2000 EUR. Adresa sídla spoločnosti je:

  •   Fair Credit Slovakia, SE, Mlynské nivy 48, 821 09 Bratislava

Víziou spoločnosti bola férovosť ku klientovi a transparentnosť. Podnikateľské plány im však skrížil nový zákon, ktorý umožnil zasadiť pevný strop úrokom, čo znemožnilo ďalšie podnikanie spoločnosti na Slovensku. Fair Credit nieje jedinou nebankovou spoločnosťou, ktorá ukončila svoje pôsobenie na Slovenskom trhu z tohoto dôvodu.

Fair Credit funguje v ČR ďalej

V susednej Českej republike kde Fair Credit pôvodne aj vznikol sa nič nemení. Finančná spoločnosť poskytuje pôžičky ďalej pod označením Fajn půjčka.

Rozhodnutie o odovzdaní licencie nájdete na stránkach NBS.

Finančný magazín

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Pôžička bez úroku 33 miliónov pre Banskobystrický kraj

Vláda SR odklepla bezúročnú pôžičku pre Banskobystrický samosprávny kraj na opravu ciest druhej a tretej triedy. Kraj môže pôžičku čerpať v období rokov 2019 až 2021. Vyhol sa tak komerčnému zadlženiu, keďže si župa plánovala zobrať pôžičky z banky. 33 miliónov EUR pribudne do pokladnice...
Celý článok