Blíži sa čas nedoplatkov za energie. Pôžička môže pomôcť

Po daňovom priznaní nastáva obdobie vyúčtovania za vodu, plyn a elektrinu. Často krát sa v domácnostiach stane, že príde vysoký nedoplatok. Aj v tomto prípade môže byť pôžička nápomocná, keďže úroky za nedoplatky a následky z nezaplatenia môžu byť príliš vysoké.

Nedoplatky za plyn

Zúčtovacie obdobie za energie už je v plnom prúde. O chvíľu do našich poštových schránok príde kompletné vyúčtovanie za minulý rok a na rad prichádzajú komplikácie vzniknuté s nedoplatkom. Na nedoplatky trpia hlavne domácnosti, ktoré vykurujú plynom cez vlastný plynový kotol, alebo domácnosti kde sa kúri elektrinou. Nedoplatok sa môže vyšplhať od stoviek až do tisícov eur a značne tak poškodiť rodinný rozpočet. Keďže stále žije väčšina domácnosti od výplaty k výplate, len ťažko možno očakávať, že disponujú finančnou rezervou. Ak neprichádza možnosť inej alternatívy, riešením môže byť pôžička.

Pôžička na nedoplatky za plyn a elektrinu

Na nedoplatky si spotrebitelia požičiavajú už dlhodobo. Situácia, v ktorej sa totiž ocitajú je nepredvídateľná a výsledná suma na vyúčtovaní za energie dokáže často krát šokovať. Ak rodina nemá finančnú rezervu tak pôžička sa stáva jediným možným riešením. Rozložiť si vysoký nedoplatok na viac splátok totiž umožňuje prekonať takýto finančný kolaps.

Produkty Ammado vhodné aj na nedoplatky

Pôžičku na nedoplatky za energie je možné žiadať aj prostredníctvom nášho finančného portálu. Stačí si pritom len vybrať vhodný produkt podľa zdroja príjmu a vyplniť krátku online žiadosť. Kedže je sú pôžičky bezúčelové, môže sa peniaze použiť na čokoľvek vrátane nedoplatkov. Spotrebiteľ sa tak môže zbaviť vysokého dlhu s okamžitou splatnosťou a rozložiť si ho na viacero menších splátok, ktoré zvládne splácať bez toho aby si musel ohroziť svoj finančný rozpočet. Takéto pôžičky sú vhodné samozrejme aj na úhradu nedoplatkov za vodu a iné energetické zdroje.

Rada na záver

Ak do vašej poštovej schránky obdržíte vyúčtovanie s vysokým nedoplatkom, skontrolujte daný výpočet. Keďže spotrebu počíta stroj, môže sa stáť že došlo k omylu. Rovnako má každý spotrebiteľ právo na reklamáciu vyúčtovania. Ak sa stretnete so zlým správaním spoločností, ktoré bude nad rámec slušného chovania k zákazníkovi, môžete postupovať tak, že dodávateľa energii jednoducho zmeníte. Na túto zmenu môžete spoločnosť aj upozorniť a ak nedôjde k náprave komunikácie, mali by ste skutočnú zmenu zvážiť.

Tento článok si môžete prečítať aj v českom jazyku na českej verzii finančného portálu Ammado pod názvom: Blíží se čas nedoplatků za energie. Půjčka může pomoci.