Android má veľkú výhodu pred operačným systémom IOS, čo sa týka bezpečia vašich peňazí

Keď si zakúpite iPhone, počítajte s tým, že bez údajov z vašej platobnej karty to nebudete mať jednoduché. V prípade, že telefón chcete kúpiť dieťaťu, hrozí riziko nepremysleného konania, ktoré vám môže spôsobiť vysoké útraty.

Nie jeden rodič uvažuje nad tým, že kúpi svojmu dieťaťu iPhone. Skôr ale ako tak urobíte, musíte zvážiť všetky pre a proti. Veľkým proti nového iPhone je fakt, že ak nezadáte údaje z platobnej karty, bude vás systém IOS vyzývať na túto akciu zakaždým keď odomknete telefón. Z komfortného hľadiska je tak nepoužiteľný a jediné, čo vám ostáva je tak zaregistrovať svoje najcitlivejšie údaje. Vašej ratolesti sa tak potom môže ľahko stáť, že aktivuje predplatné za rôzne aplikácie a to aj v radoch desiatok eur a to dokonca aj v prípade, že sa aplikácie pri prvej inštalácii zdajú ako bezplatné.

Android neuzurpuje

Naopak, systém Android, na ktorom bežia ostatné mobilné telefóny má zadanie údajov z platobnej karty na dobrovoľnej báze. Telefón funguje ako má a nevyzýva vás neprestajne k tomuto kroku. Dieťa si pohodlne stiahne do telefónu bezplatné aplikácie a to bez ďalšej možnosti spoplatniť ich.

Ochrana údajov z platobnej karty je dôležitá

Už dávno neplatí, že k tomu aby vám niekto „vybielil“ účet mu stačí poznať váš PIN. Realitou je, že online platby sa uskutočňujú len na základe viditeľných údajov zobrazených na platobných kartách ako číslo karty, dátum exspirácie karty a malé trojčíslie zo zadnej strany karty (CVV).

 

ŽIADOSŤ O PÔŽIČKU
Vyplňte nezáväznú žiadosť a získajte peniaze do 15 minút

► POŽIADAŤ