Ako zarobiť peniaze? Aj pôžička môže poslúžiť ako zdroj investície

Bez investície len ťažko dosiahne človek finančný úspech. Nech už ide o akýkoľvek projekt, či biznis plán. Peniaze jednoducho do svojho nápadu musí investovať každý. Dnes vám predstavíme alternatívu investície do podnikateľského zámeru prostredníctvom pôžičky.

Pôžička ako investícia

Dobrý nápad, no peniaze chýbajú

Dobrých nápadov je stovky, človek vidí na vlastné oči podnikateľov, ktorí dokážu vysoko profitovať zo svojho podnikania a ich životná úroveň prudkým spôsobom stúpa. Či už ide o reštaurácie, prenájom nehnuteľností, internetové projekty, donáška pizze, či nákup a predaj ojazdených vozidiel. Ak by boli voľné finančné zdroje, určite by takto profitovať vedel každý jeden z nás, kto sa podnikania nebojí. Často krát býva však prekážkou nedostatok peňazí a tak podnikateľský zámer je odložený a po istom čase sa zo zámeru stáva sen.

Pôžička, ktorá rozbehne váš sen

Na príklade veľkých firiem, ktoré dosahujú miliardové zisky môžeme vidieť, že pre každý svoj nový projekt je takmer vždy využívaný úver. Práve financovaním alebo dofinancovaním z úveru riešia veľké firmy svoje nové investície. Ak dopredu dokážeme vypočítať návratnosť nášho podnikateľského zámeru, do ktorého zahrnieme aj náklady spojené s pôžičkou, tak už vo fáze rozhodovania je jasné, že je to dobrá investícia. Sen sa tak môže vďaka pôžičke stáť realitou. Cena pôžičky musí byť chápaná ako investícia, ktorá je nevyhnutná pre okamžitú možnosť podnikania. Pre investície si nepožičiavajú len firmy, nadnárodné spoločnosti ale aj samotné štáty. Je to najjednoduchší a najpraktickejší spôsob investície a to aj za cenu určitej odplaty.

Šetriť VS požičať

Niektorí ľudia presadzujú skôr šetrenie peňazí pred požičiavaním. Z psychologického ale aj praktického hľadiska je však dokázané, že splácať je oveľa jednoduchšie ako šporiť. Ak potrebujete pre svoju investíciu napríklad 5000 EUR, tak potrebný čas, ktorý strávite so šetrením vás konieckoncov bude stáť oveľa viac ako keď si peniaze hneď požičiate. Peniaze, ktoré by ste v čase šetrenia zarobili musíte totiž vnímať ako nutnú stratu spojenú so šetrením. Ak si napríklad mamička na materskej dovolenke bude odkladať povedzme 10 EUR mesačne aby si za dva roky mohla kúpiť šijací stoj a pustiť sa tak do svojho podnikateľského zámeru, stratí oveľa viac peňazí ako keď si okamžite 240 EUR požičia a šijací stroj kúpi ihneď. Tovar, ktorý následne po dobu 24 mesiacov bude predávať, jej nielenže pomôže splatiť pôžičku s úrokom ale prinesie aj viac peňazí do rodinného rozpočtu.

Neriskujte keď si neveríte

V prípade ak sa chystáte investovať do podnikateľského zámeru s neistým koncom, neriskujte. V takomto prípade nieje vhodné ani vziať si pôžičku, ani šetriť. Ak nemáte dostatočnú istotu, nájdite si inú investíciu a to takú, ktorej budete dôverovať. Je lepšie pustiť sa do niečoho, čo prináša zisky aj iným podnikateľom ako sa púšťať do niečoho nového, čo sa môže ale aj nemusí na trhu uchytiť.

Skvelý tip pre vás

Prečítajte si aj naše články s podobnou tématikou: 
Pôžička, na ktorú sa vám poskladajú obyčajní ľudia je dobrou investíciou.
Ako podnikať na internete - príklady ako zarobiť peniaze online.

 

ŽIADOSŤ O PÔŽIČKU
Vyplňte nezáväznú žiadosť a získajte peniaze do 15 minút

► POŽIADAŤ