Ako a kde zistíte svoje IČO

Žiadate o pôžičku pre živnostníkov a potrebujete zistiť svoje IČO? Prinášame vám najjednoduchší spôsob ako zistíte svoje IČO prostredníctvom internetu. Nemusíte pritom hľadať identifikačnú kartičku vydanú živnostenským registrom. Stačí sa držať nášho návodu a svoje IČO zistíte behom pár kliknutí.

Živnostenský register je dostupný online

Na internete existuje oficiálny živnostenský register. Ak žiadate o pôžičky pre živnostníkov, tak svoje IČO budete potrebovať. Postupujte preto nasledovným návodom.

  1. Kliknite na si na živnostenský register (www.zrsr.sk)
  2. Vyberte si z možností, akým spôsobom chcete svoje IČO vyhľadať.  Odporúčame   vyhľadávať IČO podľa mena a priezviska osoby.
  3. Do kolonky meno, vložte svoje meno.
  4. Do kolonky priezvisko, vložte svoje priezvisko.
  5. Kliknite na vyhľadať.

Poznámka: Systém živnostenského registra vám ihneď zobrazí výsledky hľadania. Pokiaľ máte viac menovcov, odporúčame pri vyhľadávaní vložiť aj vašu adresu.

Výsledky nájdených živnostníkov

Po zobrazení výsledkov hľadania budete vidieť zoznam výsledkov, v ktorom sa bude nachádzať aj vaše IČO (obrázok 3.)

Obrázok č.1 - Hlavná stránka živnostenského registra

Obrázok č.1 - Hlavná stránka živnostenského registra

Obrázok č. 2 - Vyhľadávací formulár

Obrázok č. 2 - Vyhľadávací formulár

Obrázok č.3 -  Výsledok vyhľadávania

Obrázok č.3 -  Výsledok vyhľadávania

Finančný magazín

Príde pôžička Zonky na Slovensko už na jeseň tohto roku?

Podarilo sa nám dostať k informácii, že P2P platforma Zonky sa chystá na jeseň v roku 2019 expandovať na ďalšie Európske trhy. Podľa vyhlásení z minulosti bolo v hre aj Slovensko. Budú si môcť slovenskí spotrebitelia požičiavať za bankový úrok prostredníctvom zdieľanej ekonomiky? Len nedávno sme...
Celý článok

Pôžička bez úroku 33 miliónov pre Banskobystrický kraj

Vláda SR odklepla bezúročnú pôžičku pre Banskobystrický samosprávny kraj na opravu ciest druhej a tretej triedy. Kraj môže pôžičku čerpať v období rokov 2019 až 2021. Vyhol sa tak komerčnému zadlženiu, keďže si župa plánovala zobrať pôžičky z banky. 33 miliónov EUR pribudne do pokladnice...
Celý článok