Aká pôžička je ideálna ?

Odpovedať na tuto otázku nie je také jednoduché ako sa môže na prvý pohľad zdať . V dnešnom článku si rozoberieme rôzne typy pôžičiek a ich ideálne využitie.

Ideálna pôžička

 

Ideálna pôžička na auto

Vhodný typ pôžičky na kúpu autá delíme na dve časti:
 
 
 1. pôžička  na nové auto
 2. pôžička na ojazdené auto
V prvom rade je dôležité upozorniť na fakt, že v prípade kúpy nového auta je výhodnejší leasing priamo od predajcu. Až v prípade ak predajca žiadny leasing neposkytuje resp. Vám tuto možnosť odoprie, môžete zvažovať iný typ pôžičky. Najrozumnejšie je požiadať o tieto typy:

 

V prípade ak nie je automobil v takom stave ako predajca deklaroval, môžete odstúpiť od kúpnej zmluvy a do 30 dni aj od zmluvy o spotrebnom úvere. 
 

Ideálna pôžička na rekonštrukciu

Ak si potrebujete rekonštruovať svoju nehnuteľnosť, je najideálnejším riešením stavebné sporenie. Ak nemáte uzatvorenú zmluvu o stavebnom sporení, môžete siahnuť po pôžičkových produktoch ako napríklad:

Pri pôžičkách na rekonštrukciu neodporúčame voliť pôžičkové produkty, pri ktorých sa vyžaduje ručenie nehnuteľnosťou.
 
 

Ideálna pôžička na nové bývanie

Najvýhodnejším finančným produktom pri pôžičkách na bývanie je hypotéka. Tu je však treba si uvedomiť, že ručenie je nevyhnutné. Druhým najvýhodnejším produktom je stavebné sporenie. Ak však klient nemá ani jednu možnosť z týchto dvoch, sú ideálnym riešením nasledujúce finančné produkty:

 

 • Pôžička na bývanie
 • Pôžička na čokoľvek
 • Pôžička bez dokladovania účelu
 • Nebanková hypotéka
   

Ideálna pôžička bez registra

Pre klientov, ktorý sa ocitnú či už v bankovom registri alebo v registri ako je napríklad SOLUS je najvhodnejším riešením typ pôžičky, pri ktorej sa neberie výpis z registra na vedomie. Každá banková aj nebanková spoločnosť má priamo zo zákona povinnosť do registrov nahliadať, no sú nebankové spoločnosti, ktoré dokážu „prižmúriť oko“ nad nedisciplinovaným platobným chovaním dlžníka v minulosti. Každý klient si ale musí uvedomiť, že tento benefit sa odráža aj do úrokovej sadzby za poskytnutú pôžičku a tak hodnota RPNM je vyššia ako u bežného pôžičkového produktu. Ak si chcete požičať a máte záznam v registroch, sú pre Vás určené nasledujúce typy pôžičiek:
 
 • Pôžička bez registra
 • Pôžička bez dokladovania príjmu
 • P2P pôžičky
 • Pôžičkové produkty pred výplatou

Ideálna pôžička na vyplatenie exekúcií

Tento typ pôžičkových produktov sme si nechali na záver nášho článku. Klient pri hľadaní vhodnej pôžičky na vyplatenie exekúcie musí byť veľmi obozretný. Najvýhodnejším produktom na tento účel je konsolidačná alebo refinančná pôžička. Ak však má klient založenú nehnuteľnosť v prospech veriteľa, ktorý má v ruke exekučný titul, je lepším riešením pôžička s ručením. To znamená, že klient musí nájsť vhodného investora, ktorý dlžnú sumu za klienta vyplatí a s klientom uzavrie novú zmluvu o pôžičke. Najväčšiu šancu pre získanie investora majú dlžníci ak je dlžná čiastka vysoko v nepomere z hodnotou majetku. V takomto prípade je najideálnejším riešením produkt P2P, v ktorom je zaregistrovaných viac investorov, čo v konečnom dôsledku tlačí úrokovú sadzbu nižšie.