24 ročný mladík má pôžičky za milióny EUR! - Najviac zadlžený muž v Európe?!

Ako sa mu to mohlo podariť ? Ešte len 24 ročný Róbert mal pôžičky a úvery za takmer 20 miliónov eur a to nevlastnil ani jedinú nehnuteľnosť.  Podarilo sa mu nemožné. Napožičiaval si z celej Európy.

 

Pôžičku splácal s pôžičkou

Vytvoril si dokonalý systém, ktorý po vyhlásení insolvencie (osobného bankrotu) zverejnil na svojom blogu ešte v 90. rokoch. Aby sa mu mohol jeho zadlžujúci plán podariť, musel vymyslieť rafinovaný postup, ktorý mu legálne vyniesol milióny.

Pôžička na kontokorent

Takmer všetky pôžičky, ktoré si mladý muž požičal pochádzali od tzv. Kontokorentných úverov. Po celej Európe si mladík otváral živnosti (podnikajúci živnostník v danej krajine) aby si následne mohol legálne vybaviť podnikateľsky účet v banke.

Pôžičková reťaz bez konca

Kontokorent je druh pôžičky, ktorú vám väčšinou banka poskytne automaticky po splnení určitých podmienok. Pokiaľ vrátite debetnú časť na účet do určitého dňa v mesiaci, tak čerpanie kontokorentu máte prakticky zadarmo.

Pôžička kontokorent do troch mesiacov na účte

Podmienky pre získanie kontokorentného úveru sa líšia v závislosti od každej banky. Po väčšine prípadov sú ale veľmi jednoduché a celý systém je automatizovaný. Najčastejšou podmienkou je dostávať na bankový účet pravidelný príjem. Ak sa tento pravidelný príjem zopakuje niekoľko krát po sebe Banka vám automaticky kontokorent pošle na účet.

Jeden príjem na všetky účty

Mladík Róbert to ale vymyslel sofistikovane. Jeden príjem prevádzal prostredníctvom internetbankingu po všetkých otvorených bankových účtoch a dával si pozor na dátumy tak aby za kontokorentný úver nemusel nič platiť. Takýchto účtov mal po celej Európe založených stovky. Po zverejnení všetkých informácií na jeho osobnom blogu začali niektoré banky proti Robertovi konať. On však má za to, že dodržal všetky podmienky stanovené bankami a všetky pôžičky získal legálne.

Požičané peniaze musí vrátiť

Róbert sa po určitom čase dostal do situácie že nemal finančné prostriedky na udržanie tohto rafinovaného reťazca kontokorentných úverov. Aby sa vyhol exekučnému konaniu rozhodol sa vyhlásiť osobný bankrot. Či mu súd bankrot schválil to je do teraz záhadou. Mladík prestal o sebe zverejňovať informácie.

Tento  príbeh sa stal deväťdesiatych rokoch. O tom ako Róbert žije v súčasnosti sa nám nepodarilo aj napriek obrovskej snahe získať žiadne informácie. Po Róbertovi sme objavili iba jedinú stopu na internete a to takú, že sa odsťahoval  zo svojho rodného Nemecka.

To či niekde pokračuje vo svojom geniálnom nápade alebo žije obyčajným životom bežného človeka sa už nedozvieme. No nech už je to akokoľvek Róbertovi prajeme dlhý život bez dlhov :-)

 

Ďalšie zaujímavé články:

Pôžička Ammado 

Založte si účet v banke a získajte kontokorent a odmenu 20 EUR zadarmo!

Namiesto otravných poplatkov, príjemných 20 EUR
 
V mBank zbytočné poplatky nemáme, tak môžete ročne ušetriť kopu eur. Čo vám mBank ponúka?

S našim mKontom získate:

založenie a vedenie účtu zadarmo
1 výber z bankomatu v SR alebo v zahraničí zadarmo
pri aktívnom používaní karty až 4 výbery z ktoréhokoľvek bankomatu zadarmo
trvalé platby, inkaso a SIPO zadarmo
intuitívna a prehľadná mobilná aplikácia

A teraz od nás za založenie mKonta dostanete bonus 20 EUR.
Čo myslíte? Nestojí vám to za zmenu banky?


Chcem zmenu