Ako schudnúť podľa vás?

Ako som začala chudnúť ja

Jar odhalila všetky svoje iskrivé kúzla, ale my tie svoje v dôsledku zimy bohužiaľ skrývame. Verte mi, dievčatá, často som sa ocitla v rozpakoch, keď som sa závistlivo pozerala na príliš veľa bežcov, ktorí vytrvalo behali po chodníkoch.

A zakaždým ma napadla myšlienka, ako sa prinútiť pracovať tak tvrdo, aby ste po polhodine behu nevyzerali ako spálená handra alebo akoby ste mali každú chvíľu dostať mŕtvicu. Zároveň som si pomyslela, že všetky fit dievčatá na tomto svete musia pre seba niečo urobiť. Počkaj, ale ja nie som horšia ako oni, a tak...

Čítala som, študovala som, skúšala som... a rozhodla som sa.

Každý začiatok je ťažký a tento bude tiež. Začnite pomaly, aby si lýtko na pohyb zvyklo, a ak môžete, opakujte ho aspoň trikrát týždenne, vždy v rovnakom čase. Odporúčam vám vyskúšať to, čo som urobila ja.

1. týždeň
7×2 minúty behu, minúta chôdze medzi zastávkami

2. týždeň
7×3 minúty behu, medzi zastávkami minúta chôdze

3. týždeň
6×4 minúty behu, dve minúty chôdze medzi zastávkami

4. týždeň
5×6 minút behu, dve minúty chôdze medzi zastávkami

5. týždeň
3×10 minút behu, dve minúty chôdze medzi zastávkami

6. týždeň
5×8 minút behu, medzi zastávkami minúta chôdze

7. týždeň
2×15 minút behu, dve minúty chôdze medzi zastávkami

8. týždeň
1×30 minút behu bez prestávky

Ide o to, že ak si správne prečítate začiatok, v podstate len kráčate!

Bežte tak rýchlo, aby ste sa pri tom mohli rozprávať s nejakým bežeckým partnerom, a tak bude beh zábavou, a nie utrpením. Dýchajte zhlboka (ale nie kvôli svojmu spoločníkovi), tempom, ktoré vám diktujú vaše nenafúknuté pľúca, veľa pite (ale nie pivo) a voda bude ešte lepšia.

Pridať nový príspevok

Klikni