Diskusná téma: Skúsenosti s injekciou Prolia

Liečba proliou

Zdravím.
V decembri 2021 po viacročej diagnóze osteopénie ( pri pravidelnom 2 ročnom denzimetrickom vyšetrení) mi bola diagnostikovaná už pokrocilá artróza chrbtice. Reumatologička mi bez informovanosti pichla injekiu Prolia. Ešte v ten istý čas som začala pociťovať veľké bolesti kolena, s vyzarovaním bolesti do celej nohy. Nemôžem dlhsie sedieť, stáť, chodiť. Pre bolesť spím len po užití tabletky na spanie. Miesta bolesti v nohe sa menia od stehennej kosti, kolena, volebnej kosti až po členok na striedačku. U ortopéda, rtg snímok ukazal, ze stav kolena je primeraný veku. Dostala som informaciu, ze bolesti môzu byť z chrbtice. Na otázku, či to môže byť z Prólie som odpoveď nedostala. Absolvovala som aj vyšetrenie magnet. rezonanciou , výsledok - bez útlaku na nerv. Keďže nemám žiadny argument, reumatologička mi po 6 mesiacoch dala druhú injekciu. Zatiaľ všetko bez zmeny. Už som zúfalá, toto uz nie je zivot. Je možné, že vedľajšie účinky Prólie môžu tak dlho pretrvávať ? Nie je to príliš drahé, a trápenie pacienta kým sa zistí že pôvodca je Prólia?!!
Reumatologička mi t

, že

Pridať nový príspevok

Klikni